outlet odzieżowy

Sklepy typu outlet sprzedają różnego typu rzeczy, w tym także ubrania. Proponowane ceny są o wiele niższe, niż w zwykłych sklepach, dlatego też outlety cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Czym dokładnie charakteryzuje się odzież z tego typu sklepów? Czy warto ją kupować?

Odzież z outletu – co to znaczy?

Outlety to sklepy, do których trafiają produkty, pochodzące z:

  • końcówek kolekcji,
  • wyprzedaży,
  • likwidacji sklepów,
  • likwidacji ekspozycji.

Większe sieci handlowe zwykle posiadają co najmniej jeden outlet, który stanowi swego rodzaju magazyn dla ubrań, których nie sprzedaje się już w zwykłych sklepach. Niemniej jednak nie oznacza to, że są one niepełnowartościowe – wręcz przeciwnie, zwykle bowiem mamy do czynienia z ubraniami pierwszej kategorii. Czasami w sklepach typu outlet znajdziemy też odzież drugiej kategorii, która na przykład została ometkowana w niewłaściwy sposób. Tego typu produkty można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach, często nawet o 70% niższym od cen wyjściowych. Outlety charakteryzują się tym, że kupimy tam odzież przecenioną o około 50-60%. Z drugiej strony, wybór rozmiarów może być ograniczony.

Czy warto kupować w outletach?

Odzieżowe sklepy outlet przez niektórych postrzegane są jako punkty handlowe z odzieżą używaną bądź niepełnowartościową, która jest sprzedawana po niższych cenach. Tymczasem nie jest to prawda, bowiem w outletach znajdziemy nową odzież, a nawet, jeśli są to ubrania drugiego gatunku, to wciąż nadają się do użytku – trzeba tylko nieco uważniej je dobierać. Kupowanie odzieży w outletach to doskonały sposób na wymianę garderoby nieco niższym kosztem, niż kupując w tradycyjnych sklepach. Znajdziemy tam odzież z poprzednich kolekcji, lecz taką, która nadal nie wyszła z mody. Ponadto, do sklepów outlet często trafiają tak zwane ostatnie sztuki – wiele z nich pochodzi z aktualnych kolekcji, jednak magazynowanie ich i eksponowanie w tradycyjnych sklepach jest nieopłacalne. Dzięki temu możemy zakupić modną odzież w niskich cenach, choć niestety, w sklepach outlet możemy mieć problem ze znalezieniem swojego rozmiaru.

Outlet internetowy – czym się charakteryzuje?

Coraz częściej outlety działają nie stacjonarnie, a internetowo. Czym charakteryzują się tego typu sklepy? Otóż działają one dokładnie tak, jak punkty stacjonarne – trafia tam odzież powystawowa, końcówki kolekcji czy z likwidacji sklepów. Zakupy robimy w sieci, na takich samych zasadach, jak w zwykłych sklepach. Klient ma prawo dokonać zwrotu zakupionego towaru, przy czym odpowiednie uregulowania znajdziemy zarówno w regulaminie sklepu, jak i w przepisach ogólnych. Co istotne, produkty w outletach internetowych muszą być dokładnie opisane, bowiem klient musi być świadomy tego, czy kupuje odzież pierwszego, czy drugiego gatunku. Tutaj ponownie, jak w przypadku sklepów stacjonarnych, może pojawić się problem z doborem rozmiaru, gdyż te są ograniczone. Z drugiej strony, zakupy w outlecie online są nie tylko wygodne, ale i o wiele tańsze, niż w tradycyjnych sklepach.

Written by Weronika
Pasjonatka mody, outletów i wyprzedaży. Uwielbiam sezonowe okazje, poszukiwania perełek i modowy świat inspiracji